Sposoby pielęgnacji skóry

Sposoby pielęgnacji skóry

Pamiętaj, że codzienna, poranna i wieczorna dokładna pielęgnacja skóry powinna stać się Twoim nawykiem. Wszystkie produkty z serii Selfie Project mogą być dla Ciebie pomocne w walce o zdrowszą i piękniejszą cerę. Sprawdź, jak na jak wiele sposobów możesz ich używać.

CODZIENNIE:

Codzienna, poranna i wieczorna dokładna pielęgnacja skóry powinna stać się Twoim nawykiem. Wszystkie produkty z

serii Selfie Project mogą być dla Ciebie pomocne w walce o zdrowszą i piękniejszą cerę.

1. Rano: rozpocznij dzień od oczyszczenia twarzy z sebum, które nagromadziło się w czasie snu. Możesz w tym celu użyć Płynu micelarnego, lub jeśli wolisz – Żelu do mycia twarzy. Oczyszczona, odświeżona skóra lepiej wchłonie krem pielęgnacyjny. Na osuszoną skórę nałóż ultracienką warstewkę Lekkiego kremu matująco-nawilżającego lub Kremu CC. Stanowią one doskonałą bazę pod makijaż, więc gdy potrzebujesz ukryć lekkie niedoskonałości, wyrównać koloryt cery i dodatkowo ją zmatowić, nałóż Matujący puder antybakteryjny #4EverMatt.

2. W ciągu dnia: co jakiś czas zbierz nagromadzone sebum za pomocą Bibułek matujących #MattMeNow: delikatnie przyciśnij bibułkę do miejsca, w którym zauważysz nadmierne świecenie. Nie pocieraj. Po chwili bibułka wchłonie sebum ze skóry, pozostawiając na niej nienaruszony makijaż.

3. Wieczorem: zakończ dzień przyjemnym, dokładnym oczyszczeniem skóry. Usuń wszelkie pozostałości makijażu z pomocą Płynu micelarnego bądź Chusteczek do demakijażu #NoMakeUp. Pamiętaj aby przecierać skórę nasączonym płatkiem lub chusteczką tak długo, aż będzie ona zupełnie czysta – to dowód na dokładne usunięcie wszystkich możliwych zanieczyszczeń. Preparaty te są tak delikatne, że możesz przy ich pomocy usunąć również makijaż oczu. Cerę możesz także dokładnie oczyścić przy pomocy Żelu do mycia twarzy. Po osuszeniu skóry rozprowadź na niej cieniutką warstewkę Lekkiego kremu matująco-nawilżającego. Przez noc skóra dokładnie wchłonie wszystkie odżywcze substancje w nim zawarte.

CO 2-3 DNI:

Zafunduj swojej skórze głębsze oczyszczanie połączone ze złuszczaniem. W tym celu użyj preparatu 3w1 żel myjący + peeling + maseczka. Dzięki dużej ilości naturalnych, ścierających drobinek dogłębnie oczyścisz pory z zanieczyszczeń i zalegającego sebum. Preparat pozostawiony na dłuższą chwilę w roli maseczki ukoi i odżywi skórę, zwęzi pory i pozostawi cerę gładką i zmatowioną.

RAZ NA TYDZIEŃ:

Wytocz naprawdę ciężkie działa przygotowane specjalnie do walki z najbardziej uporczywymi niedoskonałościami:

1. Użyj Ultra oczyszczających plastrów na nos #NoBlackheads. Dogłębnie oczyszczają pory na nosie i usuwają oporne zaskórniki, które bardzo często pojawiają się na tym obszarze. Pozostawiają skórę głęboko oczyszczoną i zmatowioną, a pory zwężone.

2. Nałóż na twarz Maseczkę #NoStress, która złuszcza wierzchnie warstwy naskórka i reguluje proces keratynizacji, zapobiegając zapychaniu się porów i powstawaniu wyprysków. Po tym zabiegu skóra może się delikatnie łuszczyć – to naturalny objaw działania kwasu migdałowego. Po tak głęboko oczyszczającym zabiegu nie zapomnij nałożyć na skórę Lekkiego kremu matująco-nawilżającego, aby nie dopuścić do przesuszenia cery. Tak intensywnych kuracji nie stosuj codziennie, aby nie podrażnić skóry jej zbyt częstym i zbyt agresywnym złuszczaniem.