Doskonała cera w 4 krokach

Doskonała cera w 4 krokach

Chcesz zastosować działania, pozwalające uzyskać piękną cerę zawszę gotową na Selfie? Sprawdź nasze 4 proste kroki, dzięki którym twoja skóra stanie się doskonała.

KROK 1. OCZYSZCZANIE

Systematyczne oczyszczanie cery z zanieczyszczeń, nagromadzonego sebum i makijażu to absolutna podstawa prawidłowej pielęgnacji. Na zanieczyszczonej skórze łatwiej namnażają się bakterie Propionibacterium Agnes odpowiedzialne za powstawanie ropnych wyprysków. Ujścia gruczołów łojowych zamknięte przez zalegającą warstwę sebum nie mogą się oczyścić i w efekcie blokują się z wytworzeniem zaskórników. Zanieczyszczenia tworzą też barierę, przez którą cenne składniki kremów nie mogą dotrzeć do skóry, a więc ich skuteczność zostaje zniweczona. Dlatego od dokładnego oczyszczenia skóry powinna zaczynać się zarówno poranna, jak i wieczorna pielęgnacja.

KROK 2. ZŁUSZCZANIE

Kluczowe w pielęgnacji cery skłonnej do powstawania zaskórników i wyprysków. Złuszczanie pozwala usunąć nagromadzone komórki martwego naskórka, które narastając, przysłaniają ujście gruczołów łojowych i prowadzą do ich zablokowania. Regularne usuwanie powierzchniowej warstwy komórek odblokowuje ujścia porów, pozwala na swobodny odpływ sebum, a także dogłębne oczyszczenie porów i ich skuteczne zwężenie.

KROK 3. NAWILŻANIE

Jednym z największych mitów w pielęgnacji cery przetłuszczającej się jest przekonanie, że taka skóra nie potrzebuje nawilżenia. To błąd, który często powoduje, że stosowane terapie są mało skuteczne. Skórę przetłuszczającą się należy optymalnie nawilżać – tak, aby nie dopuścić do przesuszenia. Gdy dochodzi do przesuszenia, gruczoły łojowe zaczynają pracować ze zdwojoną siłą: to naturalny mechanizm obronny skóry, która chce odtworzyć warstwę ochronną, której ją pozbawiono. Prawidłowe nawilżenie skóry sprawia, że kolejne porcje sebum przestają być potrzebne. Nawilżona skóra jest złagodzona, lepiej odżywiona, łatwiej się goi i regeneruje, lepiej trzyma się na niej makijaż.

KROK 4. UPIĘKSZANIE

Ostatni, ale bardzo ważny dla każdego nastolatka krok pielęgnacyjny. Zdrowa, gładka, jednolita skóra jest warunkiem zewnętrznej atrakcyjności. Każdy nastolatek ma potrzebę podobania się, chce być lubiany i akceptowany, pragnie też mieć powodzenie wśród płci przeciwnej. Dlatego niedoskonałości na twarzy, która jako pierwsza jest oglądana i oceniana przez nowopoznane osoby (i decyduje o pierwszym wrażeniu), są wyjątkowo niemile widziane – nie można ich zakryć ubraniem i trudno odwrócić od nich uwagę. Wszelkie sposoby na zasłanianie niedoskonałości i dyskretne poprawienie swojego wyglądu są zatem bardzo pożądane.